Apstādījumu projektēšana un konsultācijas

 

Apstādījumu projektēšana

Kādu dārzu cilvēks vēlas? Protams – skaistu! Un vēl... tādu, kas neprasa pārcilvēciskas pūles kopšanā. Tādu, kas priecēs gadiem ilgi paaudzi pēc paaudzes. Tādēļ ir svarīgi izveidot augsnei, augšanas apstākļiem un dārza saimnieku dzīvesveidam piemērotus apstādījumus. Šajā ziņā lieliski noder skolota dārzkopja padoms, un to mēs Jums labprāt sniegsim!

 

Dārza plānošana sākas ar ideju

Domājot par dārza plānojuma izstrādi, jāapsver, kāds būtu vēlamais dārza pielietojuma veids. Varbūt Jūsu dārzs būs skaista atpūtas vieta, kur pabūt divatā vai draugu pulkā, bet varbūt vēlēsieties vienatnē baudīt dabas tuvumu un sakārtot domas? Vai kādu laukumiņu atvēlēsiet sportam vai sauļošanās vietai? Vai ģimenē ir mazi bērni, kuriem vajadzīgs rotaļu laukums? Ja Jums ir suns – kāda platība būs atvēlēta viņam? Ja vietas pietiek un ja Jums atrastos brīvs brīdis, kad rušināties pa dobi, ir vērts ieplānot arī pārtikas augu placīti.

Ar pārdomāti izveidotiem stādījumiem var radīt aizvēju atpūtas vietām, organizēt cilvēku un mājdzīvnieku kustību dārzā, uzburt noslēpumainus un interesantus stūrīšus. Savukārt saimniekošanai paredzētos elementus, piemēram, siltumnīcu un kompostkaudzi, novietot saimnieciski izdevīgākajā un estētiski piemērotākajā vietā, līdztekus kompleksi risinot laistīšanas iekārtu ierīkošanu u.tml.

 

Gudri plānotos apstādījumos ik dienu kā pavasarī un vasarā, tā rudenī un ziemā būs kāda vieta, kur acis pamielot: kāds augs ziedēs, cits priecēs ar lapu krāsām, vēl cits – ar zarojuma rakstiem un dzinumu toņiem. Var saplānot tā, lai Jums un Jūsu tuvajiem svarīgu jubileju laikā dārzā būtu pieejami grieztie ziedi (ja vien jubileja nav ziemā).

 

Apstādījumu projekta izstrāde

Iespējama arī vecu vai nekoptu dārzu pārplānošana. Piedāvājam kā dārza rekonstrukcijas projekta izstrādi, tā arī rekonstrukcijas darbu plāna izstrādi ar darbu vēlamo secību, termiņiem, pēc vēlēšanās – arī ar iespējamo izpildītāju aptaujāšanu un izmaksu piedāvājumu

Apstādījumu projektā pēc vienošanās var ietilpt: skices ar teritorijas zonējumu un vispārīgo plānojumu, celiņu un laukumu projekts, dārza elementu izvietojuma plāns, konsultācija materiālu izvēlē, dārza tehniskais projekts ar atsevišķu dārza fragmentu detalizētu plānojumu (puķu dobju plāni u.tml.), kā arī augu saraksti. Iespējams arī pievienot dārza elementu un stādu aptuvenu cenu piedāvājumu.

 

Apstādījumu plānu iespējams izstrādāt arī tādā noformējumā, kura nolasīšanai nav nepieciešama speciālā izglītība. Visbeidzot, uz vietas dārzā varam parādīt, kur kas jāstāda vai atvest ieplānoto augu stādus un izvietot paredzētajās vietās. Sniedzam arī konsultācijas bez projekta izstrādes.

Ja attāluma dēļ nav iespējama sadarbība klātienē, apstādījumu plāna izstrāde iespējama arī neklātienē – Jūs atsūtāt teritorijas plānu un, vēlams, fotogrāfijas, pa telefonu izstāstāt savas vēlmes un ieceres, mēs izstrādājam plānu un nosūtām to Jums elektroniski vai izdruku veidā pa pastu.