Amatnieku darinājumi un rokdarbi

 

Aroma lampas un kuloni

Aromātiskās ēteriskās eļļas, ko iegūst no augu valsts, ir nepārvērtējams palīgs veselības, dzīvesprieka un spēka uzturēšanā. Tās plaši lieto masāžā, taču ne mazāk vērtīga ir telpu aromatizēšana ar šīm eļļām. Pareizi veicot šo procesu, liela daļa cilvēkam kaitīgo baktēriju un pelējumu iet bojā jau 2–6 minūtēs. Ieelpojot aromatizēto gaisu, ēteriskās eļļas molekulas nokļūst organismā un palīdz izbēgt no dažādām kaitēm.

Visbiežāk lieto priežu, egļu, kadiķu, citronmētras, rozmarīna, lavandas un timiāna eļļu vai lapas. Jaukas noskaņas radīšanai noderēs arī rožu ziedlapiņas, citrusu augļu mizas, kanēļa standziņas. Aroma lampās var likt gandrīz jebkurus garšaugus vai to eļļas.

Aktīvākai veselības atjaunošanai un profilaksei ieteicams izmantot kaklā karināmus speciālas formas aroma kulonus. Tos izgatavo no neglazēta māla, kas nodrošina ēteriskās eļļas vienmērīgāku izgarošanu, līdz ar to aromāts nebūs ne par vāju, ne par stipru. Kulonu pirmoreiz izmēģinot, vēlams sākt ar 1 pilienu eļļas un tikai pēc tam vajadzības gadījumā papildināt. Elpceļu veselībai kā profilaktiskos, tā ārstnieciskos nolūkos parasti iesaka priežu, egļu u.c. eļļas. Eļļas aromāts kulonā saglabājas samērā ilgi un to pilnībā izvējot praktiski nav iespējams, tādēļ stipri atšķirīgiem aromātiem vēlams izmantot dažādus kulonus.

 

Aromātiskie spilveni

Dekoratīvie spilveni var būt ne tikai skaisti, bet arī smaržīgi. Aromātiskie spilveni uzlabo omu, rada īpašu noskaņu un uztur veselību. Dekoratīvos spilvenus var izmantot kā atzveltnes, guļamos spilvenus, dekorus un citādi. Savukārt ar mazajiem smaržaugu spilventiņiem varēsiet aromatizēt dzīvojamās un atpūtas telpas, drēbju skapjus, veļas plauktus u.c. Aromātisko spilvenu smaržu rada kaltēti smaržaugi no pļavas un dārza, netiek pievienotas sintētiskās smaržvielas.

Mūsu spilvenu pildījums tiek audzēts ekoloģiski tīrā vidē, pļauts ar rokas izkapti, žāvēts saulē un sagrābts ar rokas grābekļiem. Arī smaržaugu pildījumi gatavoti ar rokām, nevienā posmā neizmantojot ar degvielu vai elektrību darbināmas iekārtas. Pēc klientu izvēles aromātisko spilvenu ietvarus jeb tehniskās spilvendrānas izgatavojam kā no linu auduma, tā arī no jebkura cita izturīga auduma. Atkarībā no interjera, kuram spilvens paredzēts, varam papildus tehniskajai spilvendrānai izgatavot arī interjeram pieskaņotu dekoratīvo spilvendrānu.

Šobrīd pieejami  spilveni un spilventiņi ar siena vai piparmētru pildījumu. Izbaudiet aromātisko dabas pieskārienu!

 

Auduma ziedi

Auduma ziediem ir visai plašas pielietojuma iespējas. Tos izmanto rokassprādzēs, matu rotās, jostās, piespraudēs; sīki ziediņi var būt arī gredzenos un auskaros. Tie var piešķirt jauku akcentu rokassomiņai, cepurei vai pat apaviem. Ar auduma ziediem var rotāt dāvanas un apsveikumu kartiņas. Nekas nevar aizstāt auduma ziedu romantiskā interjerā uz aizkariem un dekoratīvajiem spilveniem. Tie var greznot arī galdautus, salvetes, krēslu pārvalkus, īpaša dizaina lampas u.c.

 

Šie izstrādājumi darināmi dažādās tehnikās, pieejams ārkārtīgi plašs materiālu klāsts ar dažādām krāsu toņu niansēm, faktūrām, formām un citām īpašībām. Tajos var būt izmantotas pērlītes, pūkas, podziņasun citi elementi. Bieži vien šos īpašos aksesuārus ieteicams darināt, daļēji izmantojot to pašu vai līdzīgu materiālu, no kura izgatavots tērps. Ja Jums jau ir sava iecere, kādus auduma vai mākslīgās ādas ziedus vēlaties pie mums pasūtīt, sazinieties ar kontaktpersonu un izstāstiet savu vēlmi. Ja iecere vēl nav īsti skaidra, kopīgi ar ziedu izgatavotāju varēsiet nonākt pie vēlamā varianta!

 

Pērlīšu rotas

Nav noslēpums, ka nepietiek ar skaistu tērpu – tā skaistumu izceļ un papildina rūpīgi piemeklētas, atbilstošas un kvalitatīvas rotas. Ja neizdodas tādas piemeklēt, tad jāizgatavo speciāli. Mūsdienās plaši pieejami dažādi materiāli rotu izgatavošanai. Lieliski, ja valkātāja sev rotaslietas izgatavo pati! Taču ja Jums ir nepieciešama jauna, kādam apģērbam piemērota rotaslieta, bet nav brīva brīža vai citu iespēju tās izgatavošanai, labprāt nāksim Jums talkā. Varam izgatavot rokassprādzes, auskarus, kaklarotas, piespraudes, matu sprādzes, jostas u.c. aksesuārus. Plašs materiālu klāsts – vaļa fantāzijai!

 

 

Somas un somiņas

Daudzas sievietes ir sastapušās ar parādību, ka iepaticies somiņas modelis krāsas ziņā nepavisam nav pieskaņots apģērbam vai, gluži pretēji, krāsa ir īstā, bet izmērs un modelis neatbilst. Tādos gadījumos somiņu var pasūtīt. Ja varat uzzīmēt, nofotografēt vai nokopēt no kāda attēla Jums iepatikušos modeli un vēlaties pie mums pasūtīt somiņu, sazinieties ar kontaktpersonu un izstāstiet savas vēlmes! Labprāt strādājam ar audumiem, trikotāžu un mākslīgo ādu. Pēc vēlēšanās dekorējam ar pērlītēm, auduma ziediem, apstrādātiem dabas materiāliem u.c.

Īpašais piedāvājums - līgavu somiņas.